amatorsko w piłkę nożną

jednym ze znanych już od dawna uprawianych sportów jest amatorska piłka nożna. Pozwolić może sobie na nią każdy, a do gry potrzebna jest w sumie tylko piłka.

Dawniej jako dzieci ustawialiśmy jako bramki plecaki. Boisko wyznaczało się jakkolwiek i grało się do oporu. Zawsze to przynosiło dużo frajdy, i mimo braku takich możliwości jak dziś, grało się i brak luksusów nie przeszkadzał.

Dzisiaj jest już dużo lepiej. Powstałe boiska, choćby orliki dużo ułatwiły. teraz nie jest problemem spotkać się i iść na wolne boisko, bo w miastach jest pełno takich, na których grać można.

Dzisiaj aby grać, starczy zebrać paczkę przyjaciół, znajomych, a może i można spróbować poznać kogoś nowego. Dzięki takiemu podejściu do sportu można nawiązać nowe relacje, w sumie oparte o tak zdrowe rzeczy jaki piłka nożna.

Są tez turnieje amatorskie w piłkę nożną. Grają w nie przede wszystkim dzieci. Pozwala to na zrównoważony rozwój poprzez zabawę sportem, ale także na naukę kultury w swoim zachowaniu nie tylko na boisku. Turnieje pozwalają też na zintegrowanie środowisk, które są obok siebie. Tu nie ma bogatszych i biedniejszych, czy lepszych i gorszych. Tu wszyscy bawią się razem. Dlaczego więc nie korzystać z uroków amatorskiej podwórkowej piłki nożnej?