Bieganie długodystansowe

Bardzo dużą popularnością wśród biegaczy są biegi długodystansowe. Są to biegi masowe, które cieszą się dużą popularnością. Zapisy odbywają się przez różne portale, choć prym tu wiedzie portal datasport, na którym nie tylko można dokonać zapisów, ale można potem sprawdzić czasy, które firma zarządzająca portalem mierzy.

Do biegu długodystansowego nie można jednak podejść o tak sobie. Start wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez tego można sobie zrobić tylko krzywdę. Aby nie nabawić się kontuzji, należy zacząć biegać. Zaczynać należy od krótkich biegów w wolnym tępię, załóżmy 15 minut truchtem. Z czasem można czas i tempo zwiększać. Jest wiele wskazówek treningowych dostępnych w internecie. Można też znaleźć plany treningowe, jednak są to plany ogólne, które niekoniecznie będą dobre dla ćwiczącego.

Begi masowe zazwyczaj są płatne. W cenie jednak jest pakiet startowy (na większości biegów w pakiecie jest koszulka, która świetnie nadaje się potem na treningi, czy ćwiczenia), ulotki reklamowe, coś od sponsorów. Każdy kto ukończy zazwyczaj dostaje medal na mecie. Dobrym zwyczajem jest także posiłek regeneracyjny, który pozwoli odbudować zniszczone mięśnie.

W biegach masowych warto brać udział, choćby ze względów towarzyskich, oraz sprawdzenia siebie.