sporty knajpiane

Istnieją także rodzaje sportów, w których nie siła i kondycja są potrzebne, ale raczej precyzja, spokój i pewnego rodzaju finezja. Są to dyscypliny, które są popularne w różnego rodzaju knajpkach.

Najbardziej powszechna tego typu dyscypliną sportu jest dart. Polega on na rzucaniu lotkami do tarczy. Tarcza ma różne pola, o różnej wartości punktowej. Są różne rodzaje darta, które maja różne zasady gry. Całość jednak polega na tym, aby trafić w odpowiednie pola i najczęściej zdobyć jak najszybciej wymaganą ilość punktów.

Dużą popularnością cieszy się także bilard. Gra polega na zbijaniu do otworu kul o odpowiednim kolorze, to znaczy tzw całych i połówek. Kul jest 14, jedna biała, w którą się bije, i trzynaście zbijanych. gra się w parach, a dana osoba musi konkretne kule wbić do otworu. Jest jeszcze kula o numerze 13, którą wbija się na samym końcu. Jest ona koloru czarnego i często to właśnie ona jest powodem czyjeś przegranej, bo przypadkiem wpadnie do otworu.

Dużą popularnością cieszą się także piłkarzyki. Gra się w nie zazwyczaj w parach, a o wygranej decyduje, kto strzeli więcej bramek. Piłkarzyki są umieszczane na prętach, którymi kręcąc wybija się piłkę do przodu. Są także turnieje w piłkarzyki, gdzie trzeba się wykazać dużymi umiejętnościami