uzależnienie od sportu

Sport nie zawsze musi być zdrowy. Nie zawsze też działa dobrze na nas społecznie. Jest coś takiego jak nałóg sportu. jest to zjawisko niebezpieczne niszczące zdrowie i życie towarzyskie sportowca.

Po czym rozpoznać nałóg sportowy?

Pierwszą oznaką jest, gdy mimo kontuzji nadal ciężko trenujesz, bo nie możesz usiedzieć na miejscu. Uprawiasz sport tak na prawdę robiąc sobie krzywdę. To już jest niezdrowe podejście do spotu i jeśli tak się dzieje, to warto zadać sobie pytanie, czy to nie jest juz niezdrowe i odpuścić sobie chociaż na jakiś czas.

Gdy dom traktujesz jak hotel, a całe dnie spędzasz na boisku, lub bieżni. Jeśli sport jest ucieczka dla ciebie przed każdą odpowiedzialnością, nie ma Cie dla rodziny, jeśli to niszczy relacje rodzinne, to jest coś nie tak. Zastanów się, czy warto stracić rodzinę dla swojego nałogu. Chyba niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie. Jeśli tak masz, to także pomyśl, czy nie warto przerwać treningów i ochłonąć.

Gdy sport nie pozwala Ci sie skupić na pracy to także już wiadomo, że coś jest nie tak. Tu już nie tylko wchodzi zdrowie, czy życie towarzyskie, ale także kariera zawodowa. Brak pracy oznacza brak pieniędzy. Czy to nie jest odpowiednia motywacja, do przemyślenia swoich treningów i zredukowania ich.

Jest to kilka przykładów. Warto na nie zwróci uwagę i przemyśleć, czy aby nie wpadłem w nałóg sportu.